Çevre Temizliği toplumsal bir görevdir

 

Çevre Temizliği toplumsal bir görevdir

Dörtyol Belediyesi tarafından sahiller temizlendi.

Fen işleri müdürlüğü tüm çalışanlarıyla birlikte Dörtyol sahiline inerek duyarlı vatandaşlarla birlikte sahili Dörtyol’a yakışır şekilde temizledi. Dörtyol sahilinde temizlik konusunda vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Gerçekleşen temizlikte üzücü tablolar ile karşılaştık bunlardan bazıları çocuk bezleri, içecek vb. şişeler, poşetler ve gelişi güzel atılan eşyalar.

Dörtyol Belediyesinden yapılan açıklamada; Duyarlı vatandaşlarımız sahilde çöplerini gelişi güzel atmak yerine çöp kutularını atarak kendisinden sonra gelen ailelere temiz kullanım alanı bırakıyor. Duyarlı olmayan vatandaşlarımız kullanım alanları ve sahillerde gelişi güzel attıkları çöpler Dörtyol’a olumsuz bir itibar bırakmaktadır.

Siz değerli Dörtyollu halkımız gereken itinayı göstererek sahillerimize sahip çıkmayı arzuluyoruz.
Başkan Toksoy da temizlik çalışmalarına eşlik ederek sahil ve kıyı şeridi temizliğinde bulundu.
Dörtyol Belediye Başkanı Yaşar Toksoy yapmış olduğu açıklamada, “Değerli halkımız sahillerimize sahiplenmelidir. Sahillerimizi kirletenlere geçit vermemeliyiz, temizlik çalışmalarında maalesef gelişi güzel atılan çöplerin yoğunluğunu görmekteyiz. Yaz aylarında sık sık sahile inerek vakit geçiren ailelerimiz daha duyarlı olmalarını, kirletenleri de uyarmalarını bekliyoruz.

Fen işleri müdürlüğüne ve temizlik işlerine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
Dörtyol belediyesi Fen işleri müdürlüğü ve Temizlik işlerinin çalışmaları vatandaşlar tarafından da olumlu karşılanarak teşekkürlerini sundular.
Dörtyol belediyesi olarak vatandaşlarımızın daha duyarlı olmalarını bekliyoruz. Çalışmalarımız tüm hızıyla sürecektir.

Etiketler: