Suruç’ta Elektrik Kesintilerine Tepki İçin Yol Kapatma Eylemi

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde, sık sık elektriklerin kesilmesini protesto eden kalabalık, Suruç-Şanlıurfa yolunu 1 saat ulaşıma kapattı.

Suruç'ta Elektrik Kesintilerine Tepki İçin Yol Kapatma Eylemi

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi’nde, sık sık elektriklerin kesilmesini protesto eden kalabalık, Suruç-Şanlıurfa yolunu 1 saat ulaşıma kapattı.

Son günlerde sık sık elektriklerin kesilmesini protesto eden 200 kişilik kalabalık öğle saatlerinde Aligör Mahallesi’nde toplandı ve Suruç-Şanlıurfa karayolunu çöp konteynerleri ile barikat oluşturarak ulaşıma kapattı. Ulaşıma kapanan yolda uzun araç konvoyu oluşurken, olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Faturalarını düzenli ödemelerine rağmen sık sık elektriklerin kesilmesinden şikayet eden vatandaşlar, “Kaçak elektrik kullananlara yönelik mücadele edemeyince kesinti yolunu tercih ederek hakkımızı gasp ediyorlar” diyerek tepki gösterdi.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI İKNA ETTİ

Yaklaşık 1 saat ulaşıma kapalı olan yol, bölgeye gelen Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi ile DBP’li Suruç Belediye Başkanı Orhan Şansal’ın görüşmesinin ardından ulaşıma açıldı. Kaymakam Abdullah Çiftçi, görüştüğü DEDAŞ yetkililerinden sorunun çözülmesini istedi ve kesinti nedeniyle mağdur olan esnafın zararının da tespit edilmesi için talimat verdi. Kaymakam Çiftçi’nin görüşmesinin ardından Aligör Mahallesi’ne elektrik verildi. – Şanlıurfa

Etiketler: